HÜSEYIN CAHİTOĞLU

Hüseyin Cahitoğlu, 1975 yılında Güzelyurt'da doğmuştur. Ankara Hacettepe Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 1999 yılında mezun olduktan sonra sırasıyla Londra'da Alfa School of English'de İngilizce Eğitimi, Yakın Doğu Üniversitesi'nde Pedagoji Eğitimi ve 2017 yılında da Girne Amerikan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi (MBA) alanında Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

2002 - 2011 yılları arasında Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi'nde Mobilya Dekorasyon Öğretmeni olarak çalışmıştır.

2011 - 2015 yıllarında Spor Dairesi Müdürü ve Genel Yönetim Kurulu Başkanı, 2015 - 2016 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müdürü ve 2016 - 2018 yıllarında da Spor Dairesi Müdürü ve Genel Yönetin Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Hüseyin Cahitoğlu, 3 Eylül 2021 tarihinden 17 Haziran 2022 tarihine kadar Başbakanlık Müsteşarı olarak görev yapmıştır.

Su Sporları Federasyonu Başkanlığı, Hava Sporları Federasyonu Başkanlığı ve Triatlon Federasyonu Başkanlığı da yapan Cahitoğlu Spor Dairesinin düzenlemiş olduğu birçok uluslararası etkinlikte organizasyon başkanlığı görevini de yapmıştır.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Komitesi Başkanlığı görevini de üstlenmiş olan Hüseyin Cahitoğlu, 17 Haziran 2022 - 28 Aralık 2022 tarihlerinde KKTC İstatistik Kurumu Başkanı olarak görev yapmıştır.

DOÇ. DR. TÜREL ÖZER ÖKSÜZOĞLU

1970 Osmaniye doğumlu olup, Evli ve iki çocuk annesidir. MBA alanında yüksek lisans yapmış olan Öksüzoğlu, İşletme alanında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Kamu görevinde 29 yıllık geçmişi olan Öksüzoğlu, bu süreler içerisinde birçok sorumluluk üstlenmiştir. Çalışan Hakları konusunda daha etkili olma adına, yetkili bir sendikada beş yıla yakın süre profesyonel sendikacı olarak çalışmış, aynı zamanda, Yürütme Kurulu üyeliği ve Basın ve Dış İlişkiler görevlerinde bulunmuştur.

Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetim üzerine birçok çalışmalar yürütmüş olan Öksüzoğlu, özellikle çalışma hayatında çok rastlanan ancak ülkemizde adı bile konulmayan, bilinmeyen bir kavram olan MOBBING konusunda akademik birçok araştırmalara imza atmıştır. Ayrıca, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadına Şiddet ve Engelli Hakları konusunda uzun yıllardır çalışmaları ve katkıları devam etmektedir.

2016 yılında, Maliye Bakanlığı Bütçe Dairesi Bütçe Kontrolörlüğünden, Yerel Yönetimler Müdürlüğüne getirilmiştir. Aynı Dönemde MAKS Başkanlığını da yürütmüştür. Daha sonra İçişleri Bakanlığına Danışman olarak atanmıştır. Ayni zamanda KKTC Mobbingle Mücadele Dernek Başkanı ve İş İnsanları Derneği Danışma Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesidir.

15 Temmuz 2019 - 17 Haziran 2022 yılları arasında KKTC İstatistik Kurumunun ilk Başkanı olarak görev yapmıştır.